Terugblik op driekoningen, restauratie huis Bleijendijk en een samenwerking met Meisner theatergroep.

Driekoningen

Op 9, 10 en 11 januari 2025 zijn de Drie Koningen met hun kompanij weer over het landgoed getrokken en hebben aan velen hun prachtig mooie Oberufer spel getoond. Dit keer kwam er ook een koning met de boot en was ook de veranda van de in restauratie zijnde villa onderdeel van het spel. Het was een reis van schoonheid, verbinding, liefde en inspiratie. We hopen dat we de koningen volgend jaar weer mogen verwelkomen.

Klik hier voor meer foto’s (Foto’s: Teis Albers)

 


Restauratie Huis Bleijendijk

De restauratie van de villa is nog in volle gang. Inmiddels hebben de nokken de originele loden afwerking i.p.v. nokpannen, is het dak met vlas en de muren aan de binnenkant met schapenwol en houtvezels geïsoleerd. De afwerking van de kozijnen en het schilderen is begonnen. Zoveel mogelijk van het originele glas is intact gehouden en teruggeplaatst in de nieuwe kozijnen en na de aftimmering zullen er achterzetramen geplaatst worden. Hierdoor zal de isolatiewaarde toch toenemen, zonder dat het historische beeld van het pand wordt aangetast. De schoorsteenkappen komen binnenkort op de schoorstenen die hun originele positie weer hebben gekregen en dan begint het weer een beetje op een bewoonbaar huis te lijken.

In de tussentijd hebben we een palletkachel in de yurt geplaatst, om toch lekker warm ‘thuis’ te kunnen zijn. Het is heel gezellig om al deze maanden in yurts te wonen, maar eerlijk is eerlijk, we kijken er ook wel naar uit om weer het huis te in kunnen trekken!


Samenwerking met Meisner theatergroep

Meisner theatergroep speelt “De Esschestroom” op zaterdag 5 april 2025.

Bleijendijk opent haar landgoed op zaterdag 5 april om natuur en cultuur op natuurlijke wijze te combineren. De Meisner Theatergroep speelt “De Esschestroom”, een selectie van monologen uit Spoonriver van Edgar Lee Masters.

In deze voorstelling wandelt het publiek door het landgoed en ontmoeten mensen die terugblikken op hun leven op zowel theatrale als poëtische wijze. Aansluitend laagdrempelig samenzijn onder het genot van een lokaal hapje en drankje.

Zet 5 april 16u en 20u “De Esschestroom” in je agenda en reserveer alvast een plekje via: info@bleijendijk.nl